آشنایی با ماشین آلات کشاورزی و کشاورزی

تراکتور/کمباین/چاپر/تیلر/کشاورزی/چمن زن/لوازم آبیاری/روش های نوین کشت/

آشنایی با ماشین آلات کشاورزی و کشاورزی

تراکتور/کمباین/چاپر/تیلر/کشاورزی/چمن زن/لوازم آبیاری/روش های نوین کشت/

آشنایی با ماشین آلات کشاورزی و کشاورزی

سلام من سید رامتین غفاری راد هستم.
در این سایت انواع ماشین آلات جاندیر/کیس/مسی فرگوسن /نیوهلند/کلاس/دلتا و... مشاهده می شود .در صورت مایل بودن به دانلود عکس روی آن کلیک کنید و آن را دریافت کنید.

آخرین نظرات

پیوندهای روزانه

۱۷ مطلب در فوریه ۲۰۱۶ ثبت شده است

                                     

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ 29 February 16 ، 13:03
مهندس سید رامتین غفاری راد
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ 25 February 16 ، 16:47
مهندس سید رامتین غفاری راد
۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ 25 February 16 ، 15:49
مهندس سید رامتین غفاری راد

       

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ 24 February 16 ، 23:30
مهندس سید رامتین غفاری راد

 

 


                  

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ 23 February 16 ، 21:36
مهندس سید رامتین غفاری راد

     

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ 23 February 16 ، 11:46
مهندس سید رامتین غفاری راد


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ 22 February 16 ، 21:11
مهندس سید رامتین غفاری راد

ایران نخستین کشور دنیاست که در آن کشاورزی و زراعت آغاز گردیده‌است.[۱] تقریباً یک سوم زمین‌های ایران قابلیت کشاورزی را دارند اما به دلیل خاک نامرغوب و نامناسب بودن توزیع آب در بیشتر نواحی، در اکثریت زمین‌های قابل کشت در ایران کشت و زرعی انجام نمی‌شود. فقط ۱۲٪ از وسعت ایران تحت عملیات کشاورزی می‌باشند (شامل باغات، تاکستان‌ها و زمین‌های قابل کشتکاری) اما کمتر از یک سوم از زمین‌های قابل کشتکاری تحت آبیاری بوده و مابقی تحت کشاورزی خشک می‌باشند. شمال و شمال‌غرب ایران دارای خاک حاصلخیز هستند.


ایران در زمینه کشاورزی و باغداری، در خصوص برخی تولیدات دارای رتبه‌های بالایی است. بنا بر آمار سال ۲۰۰۷، این کشور در تولید خیار در جهان دارای مقام دوم،[۲] بادام مقام چهارم،[۳] سیب مقام پنجم[۴] گیلاس سوم،[۵] انجیر مقام سوم،[۶] پسته مقام اول،[۷] طالبی مقام چهارم،[۸] گردو مقام چهارم،[۹] زردآلو مقام دوم،[۱۰] خرما مقام دوم،[۱۱] نخود مقام چهارم،[۱۲] هندوانه مقام پنجم،[۱۳] می‌باشد.۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ 22 February 16 ، 11:16
مهندس سید رامتین غفاری راد

شرکت تراکتورسازی ایران، سازندهٔ انواع تراکتور،کامیونت و ابزار در تبریز است. این شرکت در زمینی به مساحت ۴۰۰ هکتار قرار داشته و ظرفیت تولید ۲۰۰۰۰ دستگاه تراکتور، ۳۰۰۰۰ هزار دستگاه موتور، ۳۳۰۰۰ تن انواع قطعات آهنگری و ۵۴۰۰۰ تن انواع قطعات ریخته‌گری را در سال دارد.[۱]


این شرکت متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وشرکت سرمایه‌گذاری مهر اقتصاد ایرانیاناست.


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ 21 February 16 ، 21:36
مهندس سید رامتین غفاری راد

تراکتور یکی از قدیمی‌ترین ماشین‌های مولد نیرو است که در کارهای کشاورزی به کار گرفته شده است. روز به روز، ساختمان این خودرو تکمیل‌تر می‌شود. قدرت کار تمام تراکتورها با هم برابر نیست. امروزه متناسب با هر کاری، تراکتور ویژه آن ساخته شده است. تراکتور از متداول‌ترین ماشین‌های کشاورزی است. در تمام نقاط دنیا کم و بیش از این خودرو استفاده می‌شود.


به

۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ 20 February 16 ، 21:11
مهندس سید رامتین غفاری راد

شاورزی به تولید مواد غذایی و کالا از راه زراعت و جنگل داری و دامداری است. کشاورزی همان چیزی است که به ظهور تمدن منجر شد. مطالعهٔ کشاورزی به نام علم کشاورزی شناخته می‌شود.


کشاورزی شامل طیف وسیعی از تخصص‌ها و فنون، از جمله راه‌هایی برای گسترش زمین‌های مناسب برای زراعت گیاه، حفر کانال‌ها و فرم‌های مختلف آبیاری می‌باشد.


در دنیای امروز با نگرانی‌های موجود و کمبود منابع نیاز است تا کشاورزی را به سوی کشاورزی پایدار مثلا کشاورزی زیستی یا کشاورزی فشرده مثلا صنعتی پیش ببریم تا بتوانیم نیازها را در آینده برطرف نماییم.


کشاورز به فردی گفته می‌شود که برای تولید غذا و بهره‌برداری اقتصادی به کشت و کار در زمین‌های کشاورزی و یا نگه‌داری دام‌های اهلی می‌پردازد. یک کشاورز ممکن است در زمین خود به عنوان مالک و یا در زمین‌های افراد دیگر به عنوان کارگر مشغول به کار باشد.


اصطلاح کشاورز به کسی که در تولید محصولات زراعی، باغی، دامی و طیور فعال است، صدق می‌کند. محصولات کشاورزی می‌تواند تنها برای مصرف خانواده کشاورز و یاجامعه تولید شود.


در بسیاری از جوامع اصطلاحات گوناگونی برای فعالین بخش‌های مختلف کشاورزی در نظر گرفته شده است؛ به عنوان مثال، به کسانی که برای بهره‌برداری اقتصادی از گاو،گوسفند و بز نگه‌داری می‌کنند، دام‌دار یا چوپان و به کسانی که در باغ‌ها فعال می‌باشند، باغ‌دار و به کسانی که در زمین‌های زراعی فعال می‌باشند، کشاورز گفته می‌شود.


محصول کشاورزی به گیاهی (هر گیاهی) خودرو یا کشت شده گفته می‌شود که محصول آن در مراحل خاصی از رشد گیاه توسط انسان برداشت می‌شود. گیاهانی که کشت نشده اما محصول آن‌ها برداشت می‌شود، به مانند گیاهانی که کشت می‌شوند اما محصول آن‌ها هرگز برداشت نمی‌شود، در واقع به عنوان محصولات کشاورزی طبقه‌بندی نمی‌شوند. گل‌ها در رده محصولات کشاورزی طبقه‌بندی می‌شوند زیرا زمانی که مورد کاشت قرار می‌گیرند، برداشت آن‌ها اهداف زیباشناختی را در بر می‌گیرد. محصولات کشاورزی به گیاهانی اشاره می‌کند که در مقیاس وسیع برای تامین غذا، پوشاک و سایر کاربردهای بشر کاشت می‌شوند. محصولات کشاورزی گونه‌های غیر جانوری یا واریته‌هایی کشت شده هستند که برای مصارفی به مانند غذا، علوفه دام، سوخت و یا برای هر هدف اقتصادی دیگر (به عنوان مثال برای استفاده در ساخت رنگ‌ها، داروها، و لوازم آرایشی و بهداشتی) برداشت می‌شوند.


عمده‌ترین محصولات کشاورزی عبارتند از: گندم، ذرت، نیشکر، برنج، سیب زمینی، سویا، پنبه، یونجه و کدو تنبل در حالی که اصطلاح محصول کشاورزی اغلب به گیاهان اشاره دارد اما می‌تواند دیگر گونه‌های زیست‌شناختی را نیز در بر بگیرد. برای مثال، قارچ شیتاکه که در رده قارچ‌ها قرار دارد، یک محصول کشاورزی نامیده می‌شود. علاوه بر این، گونه‌های خاصی از جلبک‌ها نیز کاشت می‌شوند، هرچند، گاهاً برداشت محصول از موارد وحشی و خودرو هم صورت می‌گیرد. در مقابل، گونه‌های جانوری که توسط انسان پرورش داده می‌شوند به جز مواردی که به عنوان حیوانات خانگی نگهداری می‌کردند، دام نامیده می‌شوند. گونه‌های میکروبی مانند باکتری‌ها و ویروس‌ها به کشت‌های (آزمایشگاهی) اشاره می‌کنند. به طور معمول میکروب‌ها برای مصارف غذایی کشت نمی‌شوند، اما در عوض برای تغییر مواد غذایی مصرف می‌گردند. به عنوان مثال، باکتری‌ها برای تخمیر شیر به ماست مورد استفاده قرار می‌گیرند.


ز آنجا که قدمت کشاورزی به ۱۰،۰۰۰سال پیش باز می‌گردد دارای گستره وسیعی در سراسر جهان می‌باشد.


روشهای مختلف در کشاورزی از قبیل آبیاری، تناوب زراعی، کودها و سموم دفع آفات مدتها پیش توسعه داده شده بود، اما گام‌های بزرگ در قرن گذشته برداشته شد.


در جوامع اولیه افرادی که تولید کشاورزی آنهابیش از نیاز خانواده شان بود قادر بودند تا افراد دیگر را به طرف خود جذب نمایند. برخی از تاریخ دانان بر این عقیده‌اند که توسعه کشاورزی باعث به وجود آمدن تمدنها گردید.


در بعضی از مناطق کره زمین، بعضی از قبایل درختان جنگل‌ها را می‌سوزانند و یا قطع می‌کنند و فضایی را که قبلا جنگل بوده‌است، به زمین‌های کشاورزی تبدیل کرده و در آن کشاورزی می‌کنند. البته این نوع کشاورزی چندان دوام نداشته و خیلی زود به دلیل رویش سریع درختان و گیاهان هرز دیگر و کم قوت بودن زمین، دست از کشاورزی می‌کشند و آن مکان را ترک می‌کنند و به محل دیگری می‌روند و در آن مکان هم همین کار را تکرار می‌کنند و این نوع کشاورزی کم کم باعث تخریب زیست بومهای جنگلی می‌شود. به این نوع کشاورزی در اصطلاح کشاورزی گذرا یا نوبتی گویند.


کشاورزی زیستی )کشاورزی ارگانیک، طبیعی یا آلی)، نوعی کشاورزی است که در تولید و فرآوری محصولات آن از کودهای شیمیایی، سموم، هورمون‌ها و دگرگونیها و دستکاری‌های ژنتیکی استفاده نشود و همه مراحل تقویت زمین، کاشت و برداشت با استفاده از نهاده‌های طبیعی (همچون کود زیستی، کمپوستها، حشرات سودمند، ریزاندامگان کارآ یا EM  باشد.کشاورزی ارگانیک سیستمی تولیدی است که سلامت خاک، اکوسیستم ها و انسان را پایدار می سازد و بر فرایند بوم شناسانه، تنوع زیستی و چرخه های سازگار با شرایط محلی تکیه دارد[۱]. فراورده‌های کشاورزی زیستی در کشور ما با نام محصولات سالم و در کشورهای اروپایی وامریکایی با نام کشاورزی زیستی (به انگلیسی: Organic farming)‏ و یا کشاورزی بیولوژیک (Bio)شناخته می‌شود. کشاورزی زیستی، یک سیستم مدیریتی جامعی است که کمیت و کیفیت محصولات از تولید تا فرآوری و انتقال به مصرف کننده، سلامت خاک، گیاه، حیوان، انسان، میکروارگانیسم‌ها، محیط سیاره زمین بعنوان یک موجود زندة واحد، اصول اکولوژوکی، محیط زیست، اصول عدالت و روابط اجتماعی، احترام به مخلوقات و اصول پایداری زیستی در آن مد نظر است.


کشاورزی سنتی (معیشتی   (


در کشاورزی سنتی، فعالیت کشاورزی از قبیل زراعت، باغداری و دام پروی و یا پروش ماهی و ... برای دهقان کار او و نوع زندگی او محسوب می شود و این مهمترین ویژگی این گروه و متامیز کننده از سایر افرادی که کشاورزی فقط شغل آنها و محل کسب در آمد آنها می باشد در صورتی که زندگی آنها می تواند در شهر یا در روستا باشد . در کشاورزی سنتی نیروی کار مهمترین عامل در افزایش تولید می باشد و این یکی از دلایل وجود خانوار های پر جمعیت در مناطق کشاورزی بوده است..


الف) طبقه بندی بر اساس هدف تولید :


۱- غلات CEREALS


شامل گندم (WHEAT ) – جو ( BARLEY ) – برنج ( RICE ) – ذرت ( CORN ) – چاودار *گندم ( TRITICALE ) – چاودار ( WHEAT *RYE )


هدف نشاسته


۲-حبوبات LEGUMES


شامل نخود (PEA ) – عدس ( LENTILE ) –لوبیا ( BEAN( – S,DH ) ) –بادام زمینی ( PEAHUT )


هدف تامین پروتئن گیاهی است .


۳-گیاهان علوفه أی FODELER CROPS


این گیاهان به صورت تازه خشک یا سیلو شده به مصرف دام می رسد .


ذرت علوفه أی FOLEDER CRON :


مشخصات : تراکم بالا دارد .زمان برداشت آن وقتی است که رطوبت دانه ۶۰٪است


ALFALFA یونجه

CLOVER شبدر


۴-گیا هان ریشه أی ROOTY OR RADICAL CROPS


این گیا هان دارای ریشه غده أی شکل هستند .شاخص تر ین آن گیاه چغندرsuger beer است .


۵-گیا هان فیبری یا لیفی FIBEROUS CROPS


COTTENکتان

KENAF کنف


FLAX پنبه الیاف در دانه یا کپسول JOKE = شبیه کنف الیاف آن در ساقه است SISAL(AGAVE ) خنجری : الیاف آن در برک است


۶-گیاهان غده أی GLANDIFORM /CROPS


POTATO /POMATO : زیر زمین سیب زمینی و روی زمین گو جه


۷-گیاهان دارویی: MEDICINAL /


MATRICARIA  بابونه


MILFOILEگیاها ن بومادران


WHITE POPPY  خشخاش سفید


۸-گیاهان قندی SUGAR/C


SUGAR CANE نیشکر

SUGAR BEET چقندر – هدف =تولید قند


۹- گیاهان تدخینی SMOKING


SMOKING =/ TANBACCOتنباکو

HEMPشاهدانه. گراس


NOROOTIC =/ TEAچای

COFFEE  کافینئن . قهوه


۱۰- گیاهان روغنی OIL CROPS


SUN FLOWER آفتا بگردان

SOFFLOWER  گلرنگ

OLIVE  زیتون

SESAME  کنجد

PEAHUT  با دام زمینی


ب-طبقه بندی بر اساس هدف خاص :


۱-گیاهان پوششی COVER CROPS


این گیاهان برای پوشش و حفاظت خاک در برابر ( EROSION) فر سایش کشت می شودو درهمان زمانی که سبز هستند (گلدهی) به خاک برگردانده می شود.مثل شبدرو یونجه


۲-گیاهان مکمل COMPLEMENTALY/C


این گیاهان جهت حاصلخیزی خاک همراه با محصول درجه یک کاشته می شود ودر درجه دوم اهمیت قرار دارد .مانند کاشت لوبیای روغنی همراه با ذرت


۳-گیاهان سیلویی SILAGE /C


این گیاهان به صورت سبز برداشت می شود و پس از سیلو شدن وگذراندن مرحله تخمیر به مصرف دام می رسد مثل گیاه ذرت علوفه أی و ذرت خوشه أی sorghom


4- گیاهان تقویت کننده یا اصلاح کننده : SOIL CODITIONER /C


این گیاهان جهت اصلاح یا تقویت خاک کاشته می شوند مانند چغندر علوفه أی (خاک را نرم می کند ) و شبدر علوفه أی ( نمک و شوری خاک را می گیرند(


۵- گیاهان همراه CYNERGIC /C


این گیاهان گیاهان یک ساله (ANNUL ) هستند که همراه گیاهان چند سالهPERENNIAL) )کاشته می شوند مثل : جو (یکساله ) همراه با یونجه (چند ساله (


۶- نباتات غله ای TRAPPING /C


برخی گیاهان تیره حبوبات LEGOMINO SE /C مانند باقلا چنانچه در زمینی کاشته شوند به علت ترشح یک سری مواد از ریشه قادر به کنترل یک نوع آفت که به سیستم ریشه أی گیاهان خسارت می زند به نام(nematode ) است .


در کاشت چغندر قند اگر تناوب را رعایت نکنیم آفت nematod افزایش می یابد .برچسب‌ها: کشاورزی چیست, کشاورز, انواع محصولات کشاورزی


آخرین مطالب


کاشت بذر کاکتوسنکاتی در مورد پیوند در کاکتوسروش تهیه کمپوست قارچ دکمه ایشرایط و نگهداری کاکتوس و گیاهان گوشتیبامبو و شرایط رشد و نگهداری آنخواص قارچAquaponics آکواپونیک ( علم تلفیق تولید ماهی و گیاه)درخت مینیاتوری (بنسای)پرورش کاکتوس ها" خاک و کود مناسب"سیکل زندگی قارچ .
 

۱ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ 20 February 16 ، 21:03
مهندس سید رامتین غفاری راد

کشاورزی در ایالات متحده آمریکا به عنوان یک صنعت بزرگ محسوب می‌شود. طبق سرشماری‌های کشاورزی در سال ۲۰۰۷، ۲٫۲ میلیون زمین کشاورزی وجود دارد که مساحت آن‌ها در مجموع ۹۹۲ میلیون هکتار (۳۷۳۰۰۰۰ کیلومتر مربع) است که میانگین ۴۱۸ هکتاری (۱٫۶۹ کیلومتر مربعی) برای هر زمین کشاورزی است.[۱]۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ 20 February 16 ، 20:42
مهندس سید رامتین غفاری راد

جان دیر، (به انگلیسی: John Deere) شرکت صنایع سنگین آمریکایی مستقر در مولین، ایلینوی است، که در سال ۱۸۳۷ توسط جان دیر تاسیس شد و امروزه بزرگترین تولیدکننده ماشین‌آلات کشاورزی در جهان می‌باشد.


این شرکت در سال ۲۰۱۳، در فهرست فرچون ۵۰۰ در رتبه ۸۵ از بزرگترین شرکت‌های ایالات متحده آمریکا قرار گرفت. در آخرین رتبه‌بندی انجام شده توسط مجله فرچون، شرکت جاندیر در فهرست فورچون جهانی ۵۰۰ نیز، رتبه ۳۰۷ از بزرگترین شرکت‌های جهان را، به خود اختصاص داد.


ماشین‌آلات کشاورزی شرکت جان دیر عبارتند از: تراکتور،کمباین، درو کن پنبه، سم‌پاش و خودروهای همه‌جارو. این شرکت همچنین تولیدکننده ماشین‌آلات ساخت‌وساز، تجهیزات جنگل‌داری و نیز عرضه‌کننده انواع موتورهای دیزلی و قطعات مورد استفاده در تجهیزات ماشین‌آلات سنگین مانند اکسل، گیربکس و... می‌باشد. در مجموع بیشترین تولیدات شرکت جاندیر، شامل: بیل مکانیکی،لودر، بولدوزر، گریدر، تراک لودر و علف‌بر می‌باشد.


شرکت جان دیر علاوه بر صنایع سنگین، در زمینه ارائهخدمات مالی، بانکداری و سرمایه‌گذاری در صنایع مختلف نیز فعالیت گسترده‌ای در سطح بین‌المللی دارد. این شرکت هم‌اکنون دارای ۲۳ کارخانه اصلی تولیدی در سراسر جهان است.


۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ 20 February 16 ، 18:18
مهندس سید رامتین غفاری راد

کشاورزی به تولید مواد غذایی و کالا از راه زراعت و جنگل داری و دامداری است. کشاورزی همان چیزی است که به ظهور تمدن منجر شد. مطالعهٔ کشاورزی به نام علم کشاورزی شناخته می‌شود.


کشاورزی شامل طیف وسیعی از تخصص‌ها و فنون، از جمله راه‌هایی برای گسترش زمین‌های مناسب برای زراعت گیاه، حفر کانال‌ها و فرم‌های مختلف آبیاری می‌باشد.


در دنیای امروز با نگرانی‌های موجود و کمبود منابع، نیاز است تا کشاورزی را به سوی کشاورزی پایدار (مثلاًکشاورزی زیستی) یا کشاورزی فشرده (مثلاً صنعتی) پیش ببریم تا بتوانیم نیازها را در آینده برطرف نماییم.


زراعت مدرن، اصلاح نباتات، سموم، دفع آفات و کود و پیشرفت‌های تکنولوژیک به شدت باعث افزایش بازده محصول می‌شوند ولی باید در نظر داشت که این محاسن در کنار عیوبی چون آسیب گسترده زیست محیطی و اثرات منفی سلامت انسان حاصل می‌شوند.[۱]


شیوه‌های مدرن در دامپروی نیز به همین گونه‌است یعنی با افزایش تولید گوشت ما مشکلاتی چون ستم به حیوانات و تبعات بهداشتی ناشی از آنتی بیوتیکها، هورمون رشد، و سایر مواد شیمیایی که معمولاً در تولید گوشت‌های صنعتی استفاده می‌شود را داریم.[۲]


محصولات کشاورزی را می‌توان به صورت عمده به غذاها، الیاف، سوخت، مواد اولیه، دارو و زینت آلات تقسیم نمود.


غذاهای عبارتند از غلات، سبزیجات، میوهها، و گوشت.الیاف عبارتند از پنبه، پشم، کنف، ابریشم و کتان. مواد خام مانند چوب.


مخدره عبارتند از تنباکو، الکل، تریاک، کوکائین. از دیگر مواد مفید توسط گیاهان، از رزین می‌توان نام برد. سوخت‌های زیستی شامل متان از زیست توده‌ها، اتانول وبیودیزل.


در سال ۲۰۰۷، حدود یک سوم از کارگران جهان در بخش کشاورزی شاغل بودند. اگرچه در سال ۲۰۰۳ تعداد کمتری در بخش کشاورزی مشغول بودند اما به دلیل آگاهی کشاورزی در سال ۲۰۰۸ این آمار به سرعت افزایش یافته.


همچنین در بخش‌های دیگر کشاورزی مانند اقتصاد کشاورزی هم تعداد قابل ملاحظه‌ای مشغول به کار اند.[۳]


با این که بیش از یک سوم جمعیت جهان در این بخش مشغول اند ولی این بخش تنها ۵٪ از سود خالص جهانی را به خود اختصاص داده‌است.۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ 20 February 16 ، 18:10
مهندس سید رامتین غفاری راد

Massey Ferguson 8690

بهترین تراکتور 4 چرخ دنیا


John Deere 8530

گیاهان ارگانیک1- آیا می­دانستید محصولات ارگانیک بسیار سالم تر و طبیعی تر از محصولاتی هستند که به آن ها مواد شیمیایی زده می­شود؟

2- آیا می­دانستید کشاورزی ارگانیک اصلاً ضرری برای طبیعت ندارند؟

3- آیا می­دانستید محصولات ارگانیک هم اکنون در کشور ما هم کشت می­شوند؟

4- آیا می­دانستید محصولات ارگانیک به کودها و سم­های شیمیایی احتیاجی ندارند و به جای آن­ها از کودهای آلی و طبیعی استفاده می­شود؟

6- آیا می­دانستید سیب ارگانیک خوشمزه­تر از سیب­های دیگر است که به آن­ها کود و سم شیمیایی زده می­شود؟

7- آیا می­دانستید در کشاورزی ارگانیک برای از بین بردن آفات به جای استفاده از سموم شمیایی از خود حشرات استفاده می­شود؟ (مثلاً برای از بین بردن شته­، از کفشدوزک­های پرورشی استفاده می­شود).

8- آیا می­دانستید اگر کشاورزی بخواهد در زمینی که سال زراعی قبل به آن کود و سم شیمیایی زده بود محصولات ارگانیک پرورش دهد باید یک یا دو سال صبر کند تا آثار شیمیایی از روی مزرعه وی پاک شود؟

9- آیا می­دانستید میانگین محصولات کشاورزی معمولی (که در آن از کودها و سموم شیمیایی استفاده می­شود) در هر هکتار بیشتر از کشاورزی ارگانیک است؟

10- آیا می­دانستید کشورهای آلمان، انگلستان، فرانسه و ایالات متحده دارای بیشترین مزارع ارگانیک در جهان هستند؟

۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ 19 February 16 ، 21:28
مهندس سید رامتین غفاری راد

 

 

 

 

 

 

 

 تراکتور کلاس 5000که خیلی در جهان و دنیا معروف و پر فروش است .

موتور این تراکتور خیلی خیلی قوی است . این تراکتور از نظر علمی خیلی پیشرفته است . 

CLACS

۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ 16 February 16 ، 17:33
مهندس سید رامتین غفاری راد

با تشکر از معلم محترمم جناب آقای قاسمی راد 

۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ 16 February 16 ، 13:54
مهندس سید رامتین غفاری راد